Az édesanyák, nagymamák, dédnagymamák tiszteletére rendeztek meghitt ünnepséget a füzesgyarmati Szent Mihály Görögkatolikus Idősek Otthonában, hogy kifejezzék hálájukat és köszönetüket feléjük.
A megemlékezés első részében dolgozói szavalat hangzott el, majd a Lurkófalva Óvoda nagycsoportjának kisgyermekei köszöntötték versekkel és dalokkal a megjelenteket, látható izgalommal, de annál nagyobb lelkesedéssel. Mindenki meghatódva figyelte a gyerekeket, hiszen sokuknak saját unokáikat juttatta eszébe a műsor. A szívet melengető előadást saját készítésű textil tolltartókkal köszönték meg a kislányoknak és kisfiúknak. Az ünnepség végén a dolgozók által megalkotott ajándékok kerültek átadásra a női ellátottaknak. Az ünnepeltek nagy örömmel és boldogsággal fogadták a díszes dobozokat. Azokat a hölgyeket, akik nem tudtak megjelenni a rendezvényen szobáikban köszöntötték és ajándékozták meg.
„Édesanyám, virágosat álmodtam,
napraforgó virág voltam álmomban,
édesanyám, te meg fényes nap voltál,
napkeltétől napnyugtáig ragyogtál.”
(Ágh István)
