A nevelőszülői munka egy hivatás...
A Debreceni és Nyírségi Görögkatolikus Gyermekvédelmi Központ nevelőszülőket keres. A nevelőszülők foglalkoztatási jogviszonnyal rendelkeznek, de a már meglévő munka mellett is végezhető ez a hivatás. A képzést biztosítják az érdeklődők számára.
Teljes körű felvilágosítás: 30/555-68-16 vagy 52/249-667, 4025 Debrecen, Petőfi tér 9.
Az lehet nevelőszülő, aki a következő feltételeknek megfelel:
Hol lehet jelentkezni?
Debreceni és Nyírségi Görögkatolikus Gyermekvédelmi Központ Nevelőszülői Képzése
Mit jelent nevelőszülőnek lenni? A hivatalos megfogalmazás szerint nevelőszülő az a személy, aki személyében és környezetében alkalmas arra, hogy a nála elhelyezett gyermek kiegyensúlyozott fejlődését biztosítsa. A nevelőszülő saját háztartásában nyújt teljes körű ellátást, a családjától ideiglenes hatállyal elhelyezett vagy nevelésbe vett gyermeknek. A gondoskodás mellett felnövekvő fiatalnak a 18. életéve betöltése után utógondozói ellátást (lakhatást, ellátást) nyújthat.
Olyan tevékenység ez, amelynek igazodnia kell a nevelt gyermek életkorához, egészségi állapotához, egyéni szükségleteihez. Aki nevelőszülő, az nem csak gondozási és nevelési feladatot lát el, hanem magatartásában és egész életében példát és modellt jelent a gyermek számára. Bár foglalkoztatási jogviszonyban állnak és munkájukért fizetést kapnak, a nevelőszülőség több egy feladatnál, a nevelőszülőség egy hivatás, ami sok türelmet és szeretetet igényel. Egy nevelőszülő a gyermek jólétéért visel felelősséget, jobb jövőt szeretne biztosítani számára. Ez számos lehetőséget, örömforrást rejt magában, azonban hatalmas felelősség is.
Mit kell tennem, ha nevelőszülő szeretnék lenni egy görögkatolikus gyermekvédelmi intézményben?
A tét nagy! Egy gyermek jövője!
A nevelőszülők azokkal a gyermekekkel foglalkoznak, akiknél családi kapcsolatrendszeri probléma áll fenn, ezért számos nehézséggel kell megküzdeniük. A gyermekvédelem célja, hogy a gyermekek lehetőleg saját családjukban nevelkedjenek. Erről a nevelésről azonban gyakran a szülő mond le, vagy ha a gyermek már nagyobb, önként hagyja el a családot. Az is előfordul, hogy a család a gyermeket olyan mértékben veszélyezteti, hogy az ő érdekében kell kiemelni. Minden esetben, egy személyiségfejlődésében sérült gyermek érkezik a nevelőszülő családjába. Biztosítani kell a további fejlődés zökkenőmentességét, a sérülések mértékének csökkentését.
A nevelőszülők munkája azonban nélkülözhetetlen a gyermekvédelemben. Azzal, hogy családot teremtenek egy gyermeknek, akit megfosztott ettől az élet, biztosítják számára azt, hogy megtalálja azt a teret, ami egészséges esetben a család, ahol őszintén, tabuk nélkül mindenről lehet beszélni, ahol mindenki önmaga lehet, mert biztonságban érzi magát.
Abban az időben történt, hogy odamentek Jézushoz a tanítványok és megkérdezték tőle: Ki a legnagyobb a mennyek országában?” Odahívott egy gyereket, közéjük állította s azt mondta: „Bizony mondom nektek, ha nem változtok meg, s nem lesztek olyanok, mint a gyerekek, nem mentek be a mennyek országába. Aki tehát megalázza magát, mint ez a gyerek, az a legnagyobb a mennyek országában. Aki befogad egy ilyen gyereket a nevemben, engem fogad be.” (Mt.18.2-18.)