©2018 www.szentlukacsszeretetszolgalat.hu | adatkezelési tájékoztató
Pászkaszentelésre került sor újszászi intézményünkben, a Szent Márton Görögkatolikus Szociális Szolgáltató Központban.
Az ünnepi alkalom során Tóth Ferenc atya, a Központ lelki vezetője megáldotta a gondosan elkészített kalácsokat, majd a szertartást követően sor került a megszentelt pászka kiosztására, melyet nagy örömmel fogadtak a jelenlévők. Tóth Ferenc atya és segítői személyesen vitték el az áldást a pszichiátriai, szenvedélybeteg, rehabilitációs részlegre és az időskorú ellátottjainkhoz, ahol szobáról szobára járva mindenkihez betekintett. Az esemény meghittsége és közösségformáló ereje ismét emlékeztetett bennünket a húsvét valódi jelentésére: az összetartozásra, megújulásra és a hit erejére.
