©2018 www.szentlukacsszeretetszolgalat.hu | adatkezelési tájékoztató
Pünkösdkor a keresztény világ a Szentlélek kiáradását, eljövetelét ünnepli. A hagyomány szerint ekkor szállt le a Szentlélek lángnyelvek formájában az apostolokra, ezért ezt az eseményt az egyház születésnapjának is tekintik.
Ebből az alkalomból az újszászi Árpád-házi Szent Margit Görögkatolikus Idősek Otthonába látogattak a település másik intézményének, a Szent Márton Görögkatolikus Szociális Szolgáltató Központnak az ellátottjai és kísérőik.
A résztvevők zenés, megható műsor keretében idézték fel a pünkösdi eseményeket, bemutatva, miként érkezett el a Szentlélek, amely bátorságot, tisztánlátást és belső erőt adott az embereknek.
